shkola.ua
Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Львівська національна музична академія ім. М.В. Лисенка (ЛНМА)

Львівська національна музична академія ім. М.В. Лисенка (ЛНМА)

Область: Львівська область
Місто: Львів
Адреса: вул. Остапа Нижанківського, 5, м. Львів, 79005
Телефон: (032) 235-82-68, (032) 235-79-92
Академія є провідним державним вищим музичним навчальним закладом, унікaльним надбaнням національнoї культуpи, який зa рeзультатами свoєї діяльноcті здoбув загальнодержавнe тa міжнароднe визнaння.

Вищий навчальний заклад у Львові був утворен у 1939 році на базі ряду музичних навчальних закладів, що існували раніше. Разом із тим, датою заснування Львівської національної музичної академії прийнято вважати 1853 рік, коли була утворена Консерваторія Галицького музичного товариства. В перших роках XX ст. у Львові було створено ще два вищі музичні навчальні заклади: приватну Львівську музичну консерваторію ім. К.Шимановського та український Вищий музичний інститут імені М.Лисенка. Ці три музичні виші у 1939 році були об’єднані в один вищий навчальний заклад із спільною назвою: Львівська державна консерваторія імені М.В.Лисенка. З 1992 року виш мав назву Вищий державний музичний інститут ім. М.В.Лисенка, у 2000 році переіменовано у Львівську державну музичну академію імені М.В.Лисенка, а у 2007 році академія отримала статус національної.

Сьогодні при Львівській музичній академії діє Оперна студія із симфонічним оркестром, а також студентські камерні і симфонічні оркестри, що презентують свої концертні програми не лише в Україні, а й на знаних сценах багатьох країн Европи. В Академії створені нові творчі колективи, зокрема, ансамбль віолончелістів, ансамбль скрипалів, розпочата – вперше в Україні – підготовка реґентів. Істотно зміцнилась матеріальна база – зроблена капітальна реконструкція приміщення Академії, відреставрований Великий зал з історичними розписами Петра Холодного, придбано інструменти, відбувається реконструкція студентського гуртожитку.

Академія має такі факультети: фортепіанний; оркестровий – з відділеннями скрипки, струнних (альт, віолончель, контрабас, арфа), духових (дерев'яні, мідні) і ударних інструментів симфонічного оркестру, а також народних інструментів; диригентський – з відділеннями хорового й оперно-симфонічного диригування; вокальний; теоретико-композиторський з відділеннями музикознавства й композиції.

За останні роки значно зріс науковий ценз професорсько-викладацького складу академії, була створена спеціалізована Рада по захисту кандидатських дисертацій. Видано численні посібники, монографії та збірки наукових статей, проведено наукові міжнародні конференції. Постійно налагоджуються та зміцнюються міжнародні творчі контакти академії з консерваторіями і музичними академіями Польщі, Росії, Австрії, Німеччини, США, Канади та інших країн. На базі академії проводяться міжнародні наукові конференції та виконавські конкурси.

Високий рівень професійної підготовки в Академії підтверджується тим, що за останні роки десятки студентів й випускників стали лауреатами національних і міжнародних конкурсів, в тому числі в таких країнах, як Японія, США, Канада, Іспанія, Італія, Франція, Австрія, Фінляндія, Німеччина, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина.

Після закінчення навчання, випускники з честю представляють Академію, працюючи за фахом і на конкурсних засадах, як це загально прийнято в мистецькому музичному світі, успішно виборюючи право працювати не тільки у філармоніях і театрах України, але й у найпрестижніших оркестрах і театрах Європи і США. Так, Олександр Теліга та Наталія Дацко виступали на сцені Віденської опери, Андрій Шкурган – на оперних сценах Варшави та Брно, Степан П'ятничко – Нью-Йоркської міської опери, Зоряна Кушплер – на оперних сценах Відня, Берна, Кельна, Валенсії, Інсбруку, Софія Соловей – у театрах Італії.

Більшість випускників-хормейстерів очолюють відомі хорові колективи, професійні та самодіяльні капели, учбові хори, церковні хори Львівського та інших регіонів; викладають хорові дисципліни, працюють директорами, завучами, завідувачами кафедр і відділень у музичних навчальних закладах.

Випускники-симфоністи працювали або працюють у Київському, Львівському, Харківському, Одеському, Донецькому, Запорізькому, Чернівецькому та інших симфонічних оркестрах головними та черговими диригентами, керівниками та диригентами народних ансамблів, керівниками симфонічних оркестрів музичних училищ та музичних шкіл. Серед випускників-симфоністів Ігор Догович – головний диригент оперного театру у Кошіце (Словаччина), Василь Гнатовський – головний диригент капели «Думка» у Нью Йорку.

Серед випускників консерваторії – Соломія Крушельницька, Михайло Коссак, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Богдан Крижанівський, Стефан Турчак, Іван Гамкало, Тадей Маєрський, Роман Филипчук, Світлана Мамчур; Володимир Івасюк, Володимир Цісик – батько Квітки Цісик, Лідія Атенчук, Оксана Білозір, Наталія та Ярослав Дуб – дует «Ярослав-На», учасники «Пікардійської терції», Руслана Лижичко, Василь Сліпак, Олександр Пономарьов (навчався певний час), Тарас Чубай, Табаков Павло, Олександр Божик, Велка Ольга Павлівна, Андрій Юркевич і багато інших.