Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Харківський національний університет внутрішніх справ (ХНУВС)

Область: Харківська область
Місто: Харків
Адреса: просп. Л. Ландау (50-летия СССР), 27, м. Харків, 61000
Телефон: (057) 739-83-00, (057) 739-80-10, (097) 680-13-53
Сучасні беззаперечні успіхи цього провідного вищого навчального закладу МВС України ґрунтуються на десятиліттях розвитку міліцейської освіти в Харкові, починаючи ще з часів, коли це місто було столицею України.

Безперечно, враховувався і дореволюційний досвід підготовки поліцейських кадрів. Перші курси міліціонерів і молодшого командного складу були створені в Харкові в 1921 році. У післявоєнний період до 1983 року в Харкові працювала Міжобласна школа молодшого та середнього начальницького складу міліції. У 1983–1990 рр. готували фахівців Вищі курси МВС СРСР, на базі яких був утворений Спеціальний факультет МВС УРСР при Харківському юридичному інституті, в якому готувалися фахівці вищої кваліфікації для слідчих підрозділів органів внутрішніх справ України. З 1992 по 1993 роки – Харківський інститут внутрішніх справ при Українській юридичній Академії. В 1993–1994 рр. цей інститут стає самостійним вищим закладом освіти МВС України. В 1994 році на його базі створено Університет внутрішніх справ. В 2001 році університету надано статус національного.

В університеті готують фахівців за державним замовленням та на госпрозрахункових засадах на денній та заочній формах навчання на шести факультетах: слідства; кримінальної поліції; підрозділів поліції превентивної діяльності; кіберполіції; заочного навчання; права та масових комунікацій. Також у складі університету функціонує Сумська філія, діють представництва в містах Маріуполі, Мелітополі, Полтаві та Смілі.

Університет має потужний науково-педагогічний колектив. Заняття з курсантами, студентами та слухачами проводять 62 доктори наук, 46 професорів, 357 кандидатів наук, 178 доцентів. Працюють 32 кафедри, науково-дослідна лабораторія, створені власні наукові школи, які займають провідні позиції в науковому середовищі та кожна з яких має значні здобутки

В університеті хороша матеріально-технічна база. Діють навчально-тренувальні полігони – райвідділ поліції та криміналістичний, центр протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору, 100-метровий стрілецький комплекс, аудиторія-амфітеатр, кабінет педагогічної майстерності для молодих викладачів, кабінет для навчання курсантів майстерності водія, виставкова зала, музей університету. Працює Центр гендерної освіти, унікальні навчальні аудиторії – зала судових засідань, зелена кімната. Діє юридична клініка, в якій курсанти і студенти університету надають безоплатну правову допомогу населенню.

Створено належні санітарно-побутові умови для проживання курсантів і студентів у гуртожитках. У них є кімнати для самопідготовки з доступом до мережі Інтернет, спортивні зали. Працює медико-санітарна частина, при якій відкрито нове стаціонарне відділення, розширено та оновлено мережу університетських їдалень і кафе.

Справжньою окрасою університету є численні сквери, куточки відпочинку, алеї. Поблизу навчальних корпусів, спортивних майданчиків, адміністративних та інших будівель щороку висаджуються різні породи дерев, декоративні кущі, велика кількість квітів, а навесні на центральній алеї університету квітнуть сакури.

У навчальному закладі працюють секції з різних видів спорту: тайського боксу, самбо, дзюдо, легкої атлетики, гирьового спорту, шахів тощо. Надзвичайно популярними серед молоді є ігрові види спорту – футбол, волейбол, баскетбол. На території університету побудовано літній спортивний комплекс, який включає в себе два футбольних поля, майданчики для гри у волейбол і баскетбол та смугу перешкод, де в умовах, наближених до реальних, курсанти відпрацьовують професійні навички. Молодь і працівники навчального закладу відвідують тренажерні зали, зали для занять єдиноборствами, ігровими видами спорту.

В університеті працює багато гуртків художньої самодіяльності, прикладного мистецтва, діє літературна студія. Розкрити свій творчий потенціал курсанти і студенти можуть під час проведення численних культурно-масових заходів.

Університет активно співпрацює з поліцейськими установами Швеції, Чехії, Норвегії, США, Туреччини, Хорватії, Польщі, Молдови та ін. Встановлення та розвиток міжнародних зв’язків Харківського національного університету внутрішніх справ з вищими навчальними закладами, державними і недержавними організаціями України, держав ближнього та дальнього зарубіжжя, а також підвищення іміджу працівників правоохоронних органів на національній та міжнародній арені є одними з пріоритетних напрямків діяльності ХНУВС.