shkola.ua
Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Харківський національний університет внутрішніх справ (ХНУВС)

Харківський національний університет внутрішніх справ (ХНУВС)

Область: Харківська область
Місто: Харків
Адреса: просп. Л. Ландау (50-летия СССР), 27, м. Харків, 61000
Телефон: (057) 739-83-00, (057) 739-80-10, (097) 680-13-53
Сучасні беззаперечні успіхи цього провідного вищого навчального закладу МВС України ґрунтуються на десятиліттях розвитку міліцейської освіти в Харкові, починаючи ще з часів, коли це місто було столицею України.

Безперечно, враховувався і дореволюційний досвід підготовки поліцейських кадрів. Перші курси міліціонерів і молодшого командного складу були створені в Харкові в 1921 році. У післявоєнний період до 1983 року в Харкові працювала Міжобласна школа молодшого та середнього начальницького складу міліції. У 1983–1990 рр. готували фахівців Вищі курси МВС СРСР, на базі яких був утворений Спеціальний факультет МВС УРСР при Харківському юридичному інституті, в якому готувалися фахівці вищої кваліфікації для слідчих підрозділів органів внутрішніх справ України. З 1992 по 1993 роки – Харківський інститут внутрішніх справ при Українській юридичній Академії. В 1993–1994 рр. цей інститут стає самостійним вищим закладом освіти МВС України. В 1994 році на його базі створено Університет внутрішніх справ. В 2001 році університету надано статус національного.

В університеті готують фахівців за державним замовленням та на госпрозрахункових засадах на денній та заочній формах навчання на шести факультетах: слідства; кримінальної поліції; підрозділів поліції превентивної діяльності; кіберполіції; заочного навчання; права та масових комунікацій. Також у складі університету функціонує Сумська філія, діють представництва в містах Маріуполі, Мелітополі, Полтаві та Смілі.

Університет має потужний науково-педагогічний колектив. Заняття з курсантами, студентами та слухачами проводять 62 доктори наук, 46 професорів, 357 кандидатів наук, 178 доцентів. Працюють 32 кафедри, науково-дослідна лабораторія, створені власні наукові школи, які займають провідні позиції в науковому середовищі та кожна з яких має значні здобутки

В університеті хороша матеріально-технічна база. Діють навчально-тренувальні полігони – райвідділ поліції та криміналістичний, центр протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору, 100-метровий стрілецький комплекс, аудиторія-амфітеатр, кабінет педагогічної майстерності для молодих викладачів, кабінет для навчання курсантів майстерності водія, виставкова зала, музей університету. Працює Центр гендерної освіти, унікальні навчальні аудиторії – зала судових засідань, зелена кімната. Діє юридична клініка, в якій курсанти і студенти університету надають безоплатну правову допомогу населенню.

Створено належні санітарно-побутові умови для проживання курсантів і студентів у гуртожитках. У них є кімнати для самопідготовки з доступом до мережі Інтернет, спортивні зали. Працює медико-санітарна частина, при якій відкрито нове стаціонарне відділення, розширено та оновлено мережу університетських їдалень і кафе.

Справжньою окрасою університету є численні сквери, куточки відпочинку, алеї. Поблизу навчальних корпусів, спортивних майданчиків, адміністративних та інших будівель щороку висаджуються різні породи дерев, декоративні кущі, велика кількість квітів, а навесні на центральній алеї університету квітнуть сакури.

У навчальному закладі працюють секції з різних видів спорту: тайського боксу, самбо, дзюдо, легкої атлетики, гирьового спорту, шахів тощо. Надзвичайно популярними серед молоді є ігрові види спорту – футбол, волейбол, баскетбол. На території університету побудовано літній спортивний комплекс, який включає в себе два футбольних поля, майданчики для гри у волейбол і баскетбол та смугу перешкод, де в умовах, наближених до реальних, курсанти відпрацьовують професійні навички. Молодь і працівники навчального закладу відвідують тренажерні зали, зали для занять єдиноборствами, ігровими видами спорту.

В університеті працює багато гуртків художньої самодіяльності, прикладного мистецтва, діє літературна студія. Розкрити свій творчий потенціал курсанти і студенти можуть під час проведення численних культурно-масових заходів.

Університет активно співпрацює з поліцейськими установами Швеції, Чехії, Норвегії, США, Туреччини, Хорватії, Польщі, Молдови та ін. Встановлення та розвиток міжнародних зв’язків Харківського національного університету внутрішніх справ з вищими навчальними закладами, державними і недержавними організаціями України, держав ближнього та дальнього зарубіжжя, а також підвищення іміджу працівників правоохоронних органів на національній та міжнародній арені є одними з пріоритетних напрямків діяльності ХНУВС.