shkola.ua
Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» (НУА)

Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» (НУА)

Область: Харківська область
Місто: Харків
Адреса: вул. Лермонтовська, 27, м. Харків, 61000
Телефон: (057) 714-20-07, (057) 714-92-62, (057) 704-10-37
Перший приватний вищий навчальний заклад України , заснований 29 травня 1991 року. Народна українська академія — експериментальний навчально-науковий комплекс по відпрацюванню моделі безперервної освіти.

1 вересня 1991 року почалися заняття в перших трьох класах профільної економіко-правової школи. 12 вересня 1992 р. відбулося відкриття Вищої гуманітарної школи НУА. 12 травня 1993 року громадська організація «Народна українська академія» була перереєстрована в товариство з обмеженою відповідальністю «Харківський гуманітарний інститут» зі збереженням номінальної назви «Народна українська академія». 18 червня 1993 року ХГІ «НУА» одержав ліцензію Міністерства освіти України по трьох напрямках: «Економіка. Економіка підприємства», «Соціологія. Прикладна соціологія», «Філологія. Прикладна лінгвістика». В 2002 році «НУА» одержала IV рівень акредитації в повному обсязі й статус університету.

Вуз має унікальний викладацький склад 71% викладачів Академії мають вчені ступені і звання, в тому числі 12% становлять доктори наук і професори, в той час як в цілому по Харкову цей показник становить 54,6%. Більше 30% викладачів університету складають випускники Академії.

Народна українська академія - експериментальний навчально-науковий комплекс по відпрацюванню моделі безперервної освіти. Колективу вдалося в повному обсязі втілити в життя ідею проведення соціально-педагогічного експерименту по створенню багатоступеневого навчально-наукового комплексу, в якому на підставі інноваційних методик та інтегрованих програм здійснюється навчально-виховний процес від дошкільногo рівня дo післявузівcького. Створeні іннoваційні наукoві пpодукти: прогpами пpактичної підготoвки школяpів і студeнтів, прогpами супроводжeння випуcкників, робoти з батькaми і т. ін.

Формат вузу відповідно до концепції та стратегічними завданнями його подальшого розвитку: невеликий контингент, тільки три традиційні спеціальності (економіка підприємства, переклад, соціологія управління) і мала наповнюваність академічних груп, що дозволяє вести індивідуальну роботу, враховувати особистісні особливості кожного студента; наявність всіх освітніх ступенів і всіх форм навчання (бакалавр, магістр, спеціаліст, стаціонар, заочна форма, післядипломна освіта, наявність аспірантури і докторантури); отримання диплома державного зразка; суспільне визнання і високий імідж навчального закладу, державна підтримка багаторічного соціального експерименту щодо становлення авторського модуля безперервної освіти, що підтверджується IV рівнем акредитації, місцем в загальнонаціональних рейтингах (Компас, консолідований рейтинг МОН України та ін.), Державними нагородами вузу і окремих його викладачів і співробітників.

Забезпечення можливості участі студентів і викладачів НУА в різних зарубіжних програмах, розвитку академічної мобільності приділяється значна увага. Щорічно понад 20 викладачів і 130 студентів бувають за кордоном, де приймають участь в міжнародних конференціях, літніх школах, курсах, ведуть заняття, проходять практику в зарубіжних компаніях. Студенти, що відрізняються гарною академічною успішністю, мають можливість протягом 1-2 семестрів навчатися в закордонних вищих навчальних закладах.

Навчальні корпуси ХГУ «НУА» розміщуються в центрі м. Харкова. Університет має необхідні споруди та приміщення, що потрібні для повноцінної організації навчального процесу, а саме: бібліотеку з фондом понад 160 тис. примірників, читальні зали, сховища та приміщення для організації роботи цього напрямку. При Центрі науково-гуманітарної інформації функціонує медіатека, Інтернет, спеціалізована освітянська бібліотека. Працюють спортивні та актовий зали, зал тренажерів та гімнастичний зал, спортмайданчики. У власності комплексу – медична служба, яка має самостійні приміщення, сучасну апаратуру та обладнання; стоматологічні, фізіотерапевтичні, масажний кабінети. Укладено договір з міською студентською поліклінікою, де обслуговуються викладачі та студенти. Функціонують їдальня, бар, два буфети, кафе. Створено музей історії ХГУ «НУА», виділено приміщення для студентської профспілки, студентського клубу та громадської організації студспілки. Введено до дії камінний зал на 60 місць для проведення заходів театрально-музичної спрямованості.

ХДУ «НУА» має всі необхідні ресурси для повноцінної організації навчального процесу, а саме: бібліотеку з фондом понад 155 тисяч примірників, читальними залами, Інтернет, супутниковим телебаченням; власну комп'ютерну базу, яка розміщена в 10 спеціалізованих класах, бібліотеці, читальному залі бібліотеки і в цілому складає понад 230 сучасних персональних комп'ютерів, які задіяні в навчальному процесі; 5 лекційних аудиторій, 1 комп'ютерний клас, конференц-зал та актовий зал оснащені мультімедіаоснащенням; 2 шкільні аудиторії обладнані інтерактивними дошками; навчальний процес супроводжується необхідною аудіо- та відеотехнікою, яка сконцентрована в лінгафонних кабінетах і спеціалізованих аудиторіях; спортивну базу - спортивний, тренажерний і гімнастичний зали, зал для гри в теніс і ЛФК, міністадіон; медичну службу, яка має самостійні приміщення, сучасну апаратуру та оснащення. Крім того, укладено договір з міською студентською поліклінікою, де обслуговуються наші викладачі і студенти; їдальня, кілька точок харчування і автоматів з кавою; музей історії ХГУ «НУА»; приміщення для студентської профспілки, студентського клубу і студради; актовий і камінний зали для мистецьких заходів.

Біля вишу побудована силами вишу перша в місті студентська каплиця св. Татіани. У каплиці проходять служби, обряди хрещення. Традиційними стали молебні: в день пам'яті св. мч. Татіани, Святителя Миколая, хрещенські і великодні служби, молебні до початку навчального року.