Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Херсонський державний аграрний університет (ХДАУ)

Область: Херсонська область
Місто: Херсон
Адреса: вул. Стрітенська (Рози Люксембург), 23, м. Херсон, 73006
Телефон: (0552) 41-62-16, (0552) 41-44-22, (0552) 41-44-30
Один з провідних вищих навчальних закладів на півдні України, який готує фахівців для агропромислового комплексу, екології, водного господарства, будівництва та інших галузей економіки, здійснює фундаментальні та прикладні наукові дослідження.

Заклад засновано в 1874 році як Херсонське земське сільськогосподарське училище, з 1922 – Херсонський сільськогосподарський технікум, з 1929 – Херсонський сільськогосподарський інститут ім. О.Д. Цюрупи, з 1998 року – "Херсонський державний аграрний університет".

У складі університету 5 факультетів, 32 кафедри, 24 філії кафедр на виробництві, близько 5100 студентів. Працює магістратура, аспірантура, докторантура. Форми навчання: денна, заочна, екстернантна, дистанційна.

Університет має давню і славетну історію, традиції. Створені фундаментальні наукові школи. Для багатьох аграрників України університет дав путівку до свідомого життя, визначив подальшу долю служіння улюбленій справі.

В університеті працює 304 науково-педагогічних працівника, в тому числі: академік, 3 член-кореспондента НААНУ, 27 доктора наук, професорів, 183 кандидатів наук, доцентів. Співробітниками університету підготовлено 300 патентів, більше 200 авторських свідоцтв на винаходи.

Для надання допомоги випускникам середніх шкіл створена система довузівської підготовка абітурієнтів.

Матеріально-технічна база університету включає 5 навчальних корпусів, 5 гуртожитків, наукову бібліотеку, два музеї; спортивний комплекс, водну станцію на р. Дніпро, базу відпочинку «Колос» на березі Чорного моря.

Площа земельної ділянки університету 13,8 га, на якій розташовані 4 навчально-лабораторні будинки – 57669 кв.м (разом з філіями кафедр), 5 гуртожитків – 15743 кв.м, в яких мешкають 1100 студентів. В ДВНЗ "ХДАУ" є виробнича земельна ділянка площею 778 га ріллі, куди входить експериментальна польова сівозміна 774 га та дослідне поле 34 га. На території університету розташована їдальня на 350 місць, є спортивний зал площею 1000 кв.м.

Загальний бібліотечний фонд налічує 447 865 підручників. Передплачується 283 найменування періодичних видань. Послугами користуються щорічно понад 18 000 читачів.