Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової (ОНМА)

Область: Одеська область
Місто: Одеса
Адреса: вул. Новосельського, 63, м. Одеса, 65023
Телефон: (048) 726-78-76, (048) 723-74-49, (073) 021-80-20
Заклад засновано у 1913 році. Академія проводить підготовку музичних фахівців за напрямом “Мистецтво”, спеціальністю “Музичне мистецтво” з усіх академічних музичних фахів: виконавців, музикознавців, композиторів освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр, спеціаліст, магістр.

Одеська консерваторія (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) була створена 8 вересня 1913 року за рішенням Головної Дирекції Російського музичного товариства на базі Одеського музичного училища, заснованого 1897 року, на пожертви голови Дирекції Одеського відділення ІРМТ В.А. Орлова та інших членів відділення. На території Російської імперії Одеська консерваторія стала четвертим вищим навчальним музичним закладом – після Санкт-Петербурзької, Московської та Саратовської консерваторій.

В 1950 році Одеська консерваторія дістала ім'я славетної співачки, народної артистки СРСР, Героя праці, доктора мистецтвознавства, професора Московської консерваторії Антоніни Василівни Нежданової.

Протягом 1990-х років у Одеській консерваторії регулярно проводилися наукові конференції, викладачі брали участь у Міжнародних науково-практичних конференціях і семінарах, проводили майстер-класи в закордонних музичних вузах, працювали в консерваторіях Китаю. Знаком європейського визнання Одеської консерваторії став її вступ до Асоціації Європейських музичних академій і консерваторій у 1999 році., в 2000 – виш введено в реєстр вищих навчальних закладів України і ФРН – членів міжурядової Угоди про співпрацю.

В 2002 році консерваторія набула статус і назву «Одеська державна музична академія імені А.В. Нежданової», а 8 травня 2012 року затверджено надання академії статусу національної.

Комплексний план науково-дослідних робіт ОНМА міcтить шиpокий спeктр музикознавчиx, культурологічниx, виконавcьких напpямків, в академії створeні необxідні умoви для творчо-виконавcького і науковогo росту cтудентів і співpобітників ВНЗ.

У складі науково-педагогічних кадрів Одеської музичної академії 4 академіки, 38 професорів, 111 доценти, 12 докторів наук, 92 кандидата наук, 13 народних артистів України, 39 заслужених артистів України, 17 заслужених діячів мистецтв України, 4 заслужених працівників культури України та 1 заслужений працівник освіти України.

У Великому залі академії діє орган фірми “Зауер”; на сцені – подарований швейцарськими меценатами елітний рояль міжнародного класу “Стенвей”. Створено класи інформатики та комп'ютерної музики. Ведуться факультативи джазової музики, регентської практики, радіо- та тележурналістики. Виховання оперних співаків проводиться кафедрою оперної підготовки ОНМА в оперній студії з симфонічним оркестром, хором, штатом, у склад якого входять диригенти, режисери, викладачі й допоміжні працівники, що обслуговують навчальний процес.

Про високий рівень підготовки музикантів у Одеській музичній академії свідчать і красномовні цифри: з 1977 року більше 900 її вихованців дістали звання лауреатів і дипломантів Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів, чим прославили вітчизняну педагогічну та виконавську школи. 2008 року 85 талановитих студентів і аспірантів ОНМА стали лауреатами Міжнародних конкурсів, 2009-го – 169, 2010-го – 178, 2011-го – 216, 2012-го – 264, 2013-го – 171, 2014-го – 201, 2015-го – 69.

Спільна творча міжнародна діяльність проводилася з закордонними консерваторіями, вищими музичними школами, музичними академіями, музичними колективами м. Оулу, Куопіо (Фінляндія), Фрайбурга, Троссінгена, Мюнхена, Кьольна, Ессена, Берліна (ФРН), Генуї (Італія), Валенсії, Сеговії (Іспанія), Москви, С.-Петербурга (Росія), Лондона (Велика Британія), Кишинева (Молдова), Загреба (Хорватія), Тяньцзіня, Уханя, Чанчуня (Китай), Варшави (Польща) та інших.

Студенти Одеської музичної академії проходять виробничу практику, а випускники успішно працюють в Одеському національному академічному театрі опери й балету, Національному одеському симфонічному оркестрі, Одеському академічному театрі музичної комедії, Одеському академічному українському музично-драматичному театрі імені В. Василька, на багатьох сценічних майданчиках, у наукових і навчальних закладах Одеси й усієї України та  Автономної Республіки Крим, а також у Росії, Франції, Фінляндії, Німеччині, Польщі, Чорногорії, США, Аргентині, Китаї, В'єтнамі та  інших країнах світу.