shkola.ua
Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Полтавська державна аграрна академія (ПДАА)

Полтавська державна аграрна академія (ПДАА)

Область: Полтавська область
Місто: Полтава
Адреса: вул. Сковороди, 1/3, м. Полтава, 36003
Телефон: (053) 250-02-73, (05322) 2-29-94, (05322) 61-26-63
На рубежі нового сторіччя і тисячоліття збулася споконвічна мрія хлібодарського загалу Полтавщини, до якої вона йшла понад 115 років — Полтавський державний сільськогосподарський інститут реорганізовано у Полтавську державну аграрну академію.

Полтавська державна аграрна академія - один із найстаріших навчальних закладів Полтавщини. За свою майже вікову історію тут підготовлено чимало висококваліфікованих спеціалістів.

Нині до складу академії входять 6 інститутів, 7 факультетів, 7 технікумів і коледжів, інститут післядипломної освіти, мовний центр, селекційний центр, дослідне господарство, центр довузівської підготовки, спортивно-оздоровчий табір, який розташований на березі річки Ворскла. У навчально-науково-виробничому комплексі навчається понад 14 тисяч студентів, із яких близько 50% студентів навчається за рахунок державного бюджету.

Широкі й міцні міжнародні зв'язки академії дають студентам можливість пройти ознайомчу закордонну практику або стажування у 16-ти країнах світу. Стипендіальні кошти, що їх отримують студенти під час таких практик чи стажувань, у декілька разів перевищують сумарну вартість навчання студента за контрактом у академії.

Крім того магістри мають можливість отримати паралельно з українським дипломом ще й європейські дипломи державного зразка.

Академія має хороше матеріально-технічне забезпечення. На території студентського містечка, розташованого неподалік від центру міста, до послуг студентів - 5 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, дискотека, студентський бар «Еней», інформаційний центр, їдальня, 4 буфети, спортивні й тренажерні зали, 2 спортивні майданчики, медичний пункт, віварій. Територія студентського містечка огороджена та оснащена зоною вільного доступу до мережі Інтернет Wi-Fi.

Справжньою окрасою не лише академії, а й Полтави є чудовий парк площею 4,5 гектара, де ростуть чимало екзотичних рослин.

Досвід багатьох десятиліть доводить, що Полтавська державна аграрна академія була й залишається флагманом науки з європейською якістю української освіти.

В академії функціонує 32 кафедри, більшість з яких очолюють доктори наук, професори. У період навчання кожен зі студентів може одержати другу вищу освіту, отримати робітничу професію.

Навчальний процес забезпечує кваліфікований професорсько-викладацький склад (328 осіб), у тому числі: 32 доктори наук, 29 професорів, 223 кандидати наук, 163 доценти. В академії працює 6 академіків, 3 члена-кореспондента і 10 заслужених працівників сільського господарства та інших галузей.

В академії функціонує 28 комп`ютерних класів, обладнаних сучасними комп`ютерами, які підключені до мережі Internet. Загальна кількість ПЕОМ на факультетах академії 1029. Організовано редакційно-видавничий центр "Terra". Загальна площа навчальних корпусів становить 38640 кв.м.

Книжковий фонд бібліотеки налічує понад 400 тис. одиниць. Студенти використовують у навчальному процесі підручники і навчальні посібники, авторами яких є професори академії. Ці видання мають гриф Міністерства освіти України і впроваджені у практику роботи вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики України.

Студенти академії мають можливість проходити ознайомчу закордонну практику і стажування у таких країнах, як Польща, Угорщина, Німеччина, Швейцарія, Франція, Нідерланди, Великобританія, Данія, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Канада, США і навіть Австралія.

Навчальний заклад має широкі міжнародні зв'язки з університетами, вищими сільськогосподарськими школами та фермерськими господарствами Німеччини, Австрії, Франції, Великобританії, Данії та Швеції.

Протягом 2015 року в академії проводились дослідження по 346 пошуковим тематикам під керівництвом провідних вчених 15 наукових шкіл на базі 7 наукових та науково-дослідних лабораторії, 14 – навчально-наукових.

Науковці ПДАА є постійними учасниками та організаторами конференцій з проблемних питань у сфері сільського господарства, економіки і менеджменту як в Україні, так і за її межами. У 2015 році на базі академії проведено 65 науково-технічних заходів різних рівнів, у тому числі, 11 міжнародних, 20 всеукраїнських.

В академії працює 43 гуртка студентського наукового товариства, в яких приймають участь 850 студентів.

В академії працює культурно-освітній відділ, який об’єднує творчу молодь. Це - 9 гуртків художньої самодіяльності, з яких три мають звання народних аматорських колективів: фольклорний ансамбль «Маланка», ансамбль народного танцю «Ярина», ансамбль сучасної пісні «Мал-а-хіт», хоровий колектив «Еней», ансамбль сучасного танцю «Шарм», театральний колектив, вокально-інструментальний гурт «Агро-джаз», команда КВН «Animal planet». Художні колективи ведуть пропаганду української народної пісні та танцю не тільки в навчальному закладі, але і за його межами, вони є учасниками всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсів і фестивалів.

У високорозвинутих сільськогосподарських підприємствах ПП «Агроекологія» Шишацького району та АФ «Маяк» Котелевського району функціонують філіали академії, а також численні філіали кафедр, де студенти проходять навчальну та виробничу практику.

У вузі діє відділ сприяння працевлаштуванню студентів і випускників, де студенти-випускники одержують вичерпну інформацію про можливості працевлаштування.