shkola.ua
Вузи України

Випускники середніх шкіл і коледжів часто замислюються про своє професійне майбутнє і приймають рішення продовжити навчання у вищому учбовому закладі, вузі. Вибір вузу є складним питанням. Територіальне розташування, спеціальності і умови навчання можуть стати важливим чинником в прийнятті рішення. Тому ми пропонуємо інформацію про всі вузи України, для того, щоб майбутні фахівці могли зробити правильний вибір.

Одеський національний морський університет (ОНМУ)

Одеський національний морський університет (ОНМУ)

Область: Одеська область
Місто: Одеса
Адреса: вул. Мечникова, 34, м. Одеса, 65029
Телефон: (048) 732-17-35, (048) 728-31-31, (048) 728-25-64
У 1930 році був заснований Одеський інститут водного транспорту, «Водний» (так інститут назвали в народі, й до сьогодні ця традиція зберігається). В 1994 році інститут перейменовано на Одеський державний морський університет, а в 2002 йому було надано статус національного.

Цим було відзначено багаторічний і вагомий внесок колективу університету в розвиток морегосподарської галузі України, країн СНД та інших держав. Університет підготував понад 40 тис. фахівців для України та 64 країн Європи, Азії, Африки й Латинської Америки.

У перше десятиріччя третього тисячоліття Одеський національний морський університет увійшов із колосальним науково-викладацьким потенціалом: на 31 кафедрі зараз працює 480 викладачів, із них 35 докторів, 52 професори, 162 кандидати наук і 128 доцентів.

Одеський національний морський університет розташований в трьох навчальних корпусах, в яких розміщуються машинний, спортивний, актовий зали, навчальні майстерні, бібліотека (загальний фонд понад 800 тисяч примірників), науково-дослідні лабораторії, серед яких є унікальні (дослідний басейн, аеродинамічна лабораторія), сучасний редакційно-видавничий центр з друкарнею.

ОНМУ має у своєму складі яхт-клуб, в якому базується 13 крейсерських яхт. Загальна площа навчально-лабораторних корпусів становить 53900 кв. метрів. В університеті діє сучасний інформаційно-обчислювальний центр, у складі якого 250 ПЕОМ, 300 ПЕОМ використовуються на кафедрах та в підрозділах. Більшість комп'ютерів об'єднані в загальноуніверситетську локальну оптико-волоконну мережу на 500 ПЕОМ, яка має вихід в Інтернет.

Технічний стан лабораторій з їх обладнанням, кафедральних кабінетів, навчальної майстерні відповідають призначенню та вимогам сучасних учбових планів i програм, забезпечують практичну підготовку студентів та створюють для них сприятливі умови для виконання курсового та дипломного проектування з широким використанням комп'ютерної техніки.

Одеський національний морський університет широко співпрацює з іноземними університетами, інститутами, компаніями та організаціями.

Сертифікований відповідно до Міжнародного стандарту ІСО 9001:2008 унікальний у своєму роді університет активно рухається вперед, шукає нові методи і реалізує прогресивні методики підготовки сучасних фахівців для потреб України як морської держави та закордонних держав. Університет щороку ініціює і проводить міжнародні наукові конференції, як у галузях морського транспорту, так і в гуманітарній сфері.

Партнери: Гданский Технологический Университет (Республика Польша); Эстонская морская академия (Эстония); Universite de Tizi-Ouzou, Institut de Genie Civil (Алжиp); ООО «Потийcкий морcкой поpт» (Гpузия); Государcтвенная судовeрфь Синьгaн (КНР); Щецинcкий Техничеcкий Универcитет (Реcпублика Пoльша).