Школи

Для школярів, майбутніх учнів і їх батьків дуже важно отримати інформацію про різні школи, їх розташування і умови вчення в них. Це допоможе зробити правильний вибір під час вступу до школи або при рішенні школу поміняти. Ми постараємося інформувати читачів сайту про всі школи трьох рівнів вчення, які працюють в Україні. Школи України, школи Києва, англомовні школи, кращі школи, елітні школи, спортивні школи, школи з поглибленним вивченням математики, школи з поглибленним вивченням англіської мови, приватні школи, ліцеї, гімназії.

Лицей № 157

Область: Київська область
Місто: Київ
Адреса: 04205, просп. Оболонский, 12-в
Телефон: (044) 418-75-08, (044) 418-22-72, (044) 418-76-95, (044) 418-39-20

“Школа №157 у м. Києві побудована в серпні 1974 року за проектом на 40 класів, 1568 місць.

У 1974-1976 роках ми, з допомогою шефів, обладнали 26 кабінетів, 4 майстерні трудового навчання і залучення дітей до громадсько-корисної праці, дві нестандартно обладнані спортивні зали, три обладнані і художньо оформлені шкільні музеї, стрілецький тир, два лінгафонні і два комп’ютерні класи для вивчення англійскької мови і для інформатики.

Навесні 1978 року в нашій школі було 90 класів, 3600 учнів і 520 старшокласників з інших шкіл району, які здобували професію оператора або програміста ЕОМ в електронно-обчислювальному центрі нашої школи.

З першого року роботи навчального закладу учні середніх і старших класів поглиблено вивчали математику і фізику. Майже всі випускники вступали до вищих навчальних закладів або працювали програмістами.

Школа працювала як базова для Київського інституту вдосконалення вчителів, Київського педагогічного інституту (тоді ім. О.М. Горького), Київського педагогічного інституту іноземних мов. Тут проходили практику студенти цих вишів.

У 1977-1978 навчальному році у школі працювали 160 вчителів. З 1991 року навчальний заклад переіменований у школу-ліцей, а пізніше в ліцей №157.”

Ліцей №157 – державній середній навчально-розвивальний заклад, що реалізує ідеї гуманістичної педагогіки. В основі освітньої системи ліцею покладено духовно-розвивальне заняття і повязані з ним цінності як стійкі домінантні національно-духовні принципи українського світогляду. У процесі організації наукового пізнання та розвитку творчих здібностей, важливу роль відіграє сприйняття педагога як носія знань і здібностей. Учні й батьки переконуються, що здобуті ними знання в ліцеї – це результат зусиль не лише родини, а й учителя. Розширюється простір всіх соціальних обтавин, за яких ці знання було отримано учителем і, таким чином, учень долучається до виходу у світ цінностей особистості, родини, громади, ліцею, держави.

Приорітетним напрямком діяльності ліцею є створення системи послідовного і безперервного навчання, що передбачає проходжння учнем усіх ступенів та рівнів підготовки.

У програмі ліцею провідне місце посідають предмети, що сприяють оволодінню основами національної й світової духовної культури.

Ліцей має свою оригінальну програму пошуку, навчання і виховання дітей “Творча обдарованість”. Її реалізації сприяють факультативи й спецкурси з хореографії, бального танцю, основ журналістики, театрального мистецтва, хору, студій живопису, а також дитяче видавництво “Золота тропа”, ліцейська газета “Діалог”, часопис “Нація золотих комірців”, на сторінках яких відбувається проба й розвиток молодих талантів.

За час існування ліцею з 1992-2003 н.р. випущено 1287 учнів. З них медалістів – 303, що становить 24% від загальної кількості випускників. Золотою медалю нагороджено 216 випускників, срібною – 87.

Набір до ліцею проводиться до  8, 9 та 10 класів на основі конкурсних випробувань та психологічного тестування емоційно-інтелектуального рівня дитини. З 1 по 11 клас поглиблено вивчається англійська мова. Найбільш обдарованих і здібних учнів, а це 8-11 класи, ліцей готує до здобуття фізико-математичної, медичної, економічної, юридичної та лінгвістичної освіти, реалізує індивідуальні творчі запити, надає можливість самостійного вибору предметів для їх поглибленого вивчення.

Результатом діяльності ліцею є успіхи ліцеїстів у предметних олімпіадах, конкурсах МАН різного рівня та вступ до вищих навчальних закладів. Так, щороку 140 учнів виборюють призові місця в районних змаганнях, близько 50 – в міських, біля 10 – у Всеукраїнських, декілька у Міжнародних, 60 школярів стають лауреатами конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН.

У ВУЗи України вступають 99% наших випускників. Внаслідок плідної співпраці з майже десятьма ВУЗами м. Києва (НТУУ “КПІ”, Академія Муніципального управління, Національний державний університет ім. Т.Г. Шевченка, Торгово-економічний університет, Інститут Держави та Права ім. Корецького, Інститут Лінгвістики і Права, Університет “Україна”, Медичний інститут “Асоціація народної медицини”, Міжнародний фізико-технічний університет тощо) щорічно близько 30 випускників стають студентами достроково.