Щоденник - ідеальна система планування життя

Щоденник – компактний блокнот чи зошит, за допомогою якого можна ефективно планувати свій особистий час. Завдяки регулярному та правильному веденню записів у ньому, ви ніколи не забудете про важливі речі і станете більш організованою людиною, що гарантує успіх у будь-якій справі.

Існує багато різновидів щоденників: звичайні паперові блокноти, записні книжки, органайзери, електронні аналоги. Завітайте http://price.ua/catalog5205.html і ви знайдете потрібний вам щоденник. У каталозі сайту представлені моделі записників, які є в наявності в інтернет-магазинах. Зручні фільтри і система порівняння цін допоможуть зробити вигідну покупку.

Переваги

Чому саме щоденник вважається ідеальною системою планування життя? На це є декілька вагомих причин.

1. Запис різної актуальної інформації сприяє її кращому відкладанні в голові.
2. Перегляд списку справ на день, тиждень або місяць економить час та сили, бо дає можливість зосередитися на пріоритетних подіях, не відволікаючись на сторонні моменти.
3. Регулярний запис незначних на перший погляд задач дозволяє очистити мозок від зайвої інформації, не перейматися за те, що ви щось забудете, та ефективніше працювати.
4. Компактність та зручність щоденника – гарний привід завжди носити його з собою і при необхідності одразу ж записувати різні дані (електронну пошту, дати, номера телефонів, адреси і т. д.). Також корисно занотовувати ідеї, які раптово виникли чи важливі думки.
5. Створення списків покупок, запис витрат і розміру отриманих доходів дасть можливість вести ефективний облік доходів/витрат і не витрачати кошти на непотрібні речі.
6. Запис різних іноземних термінів, слів і висловлень – відмінний спосіб швидше вивчити мову.

Ведення щоденника несе багато переваг як для вкрай зайнятих людей і бізнесменів, так і для домогосподарок.

Як обирати

Купуючи щоденник, зверніть увагу на обкладинку. Краще обрати пластиковий або шкіряний матеріал, тому що записник використовується кожен день і має бути якісним. Вдалими додатками будуть кишеньки на поверхні, спеціальні кріплення для листів паперу, тканинні закладки. Ідеальний варіант, якщо в щоденнику є календар і достатньо допоміжної інформації. Записником зручніше користуватися, якщо в ньому є дати або поля для їх проставляння.

Поради щодо правильного ведення щоденника

Щоб зробити планування с щоденником більш ефективним, запам’ятайте основні правила:
- Складайте і занотовуйте план справ на наступний день регулярно, бажано в один і той самий час. Записувати слід у порядку пріоритету. Відмічайте пріоритетність задач символами.
- Завжди майте з собою блокнот і ручку. Необхідність зробити запис може виникнути спонтанно.
- Встановлюйте чіткі обмеження в часі для кожної окремої справи і старайтеся дотримуватися їх.
- Не плануйте занадто багато. Заведіть за правило щоденно виконувати всі заплановані задачі. При першому знайомстві з щоденником почніть хоча б з 2-3 невеличких справ на день, а потім поступово збільшуйте їх кількість.
- Виділяйте 1-2 години в день на позапланові обставини.
- Під час планування залишайте час на відпочинок і розваги.
- Кожен день проводьте аналіз виконаної за сьогодні роботи. Якщо якісь зі справ виконати не вдалось, з’ясуйте причини і складіть більш простий план, щоб виконувати його в повному обсязі.

Бути успішним сьогодні – це не просто скрізь встигати, а й опереджати інших. Наше життя побудоване на скаженому ритмі, а тому потребує постійного планування. Саме щоденник навчить вас грамотно розпоряджатися найціннішим ресурсом – часом.