Вхід

Ігри

У соціальних мережах

Біологія

Швидкий перехід до сторінки: Перейти
Зміст

 

§ 28. Тип Молюски. Клас Черевоногі молюски

Цих тварин називають молюсками, або м'якунами. Серед них є дивовижні організми, що вражають уяву. Ми ладні годинами перебирати їхні дивовижні черепашки. Наскільки ж цікавіше життя, яке ховається в них!

Тип Молюски

Молюски, або м'якуни,— це тип безхребетних тварин, які походять від давніх червів. Для них характерна двобічна симетрія, хоча певна частина їх у процесі еволюції стала асиметричною. Тіло поділяється на голову (не у всіх), тулуб і ногу. Вони можуть мати зовнішній скелет (черепашку). Серед молюсків є рослиноїдні організми, хижаки, фільтратори. Молюски освоїли як водне, так і наземно-повітряне середовища існування. Тип включає декілька класів, серед яких найчисленніші — це Черевоногі, Двостулкові, Головоногі.

Клас Черевоногі молюски

Будова та спосіб життя. У ставку або річці можна побачити великого ставковика, у саду або на городі — виноградного слимака, голого слизуна, а в акваріумі — апулярію. Це найпоширеніші черевоногі молюски. Розглянемо їхню будову. М'яке тіло захищене черепашкою. З чого вона складається? Внутрішній шар за хімічним складом нагадує крейду, а зовнішній — це рогова речовина, подібна до рогів та шерсті. Вона надає черепашці певного забарвлення, що допомагає молюскові маскуватися. Якщо подивитися на черепашку зверху, то вона ніби закручена за годинниковою стрілкою. Сліпий кінець


Якщо ви забули

Фільтратори — організми, які живляться, пропускаючи через себе розчин і відфільтровуючи поживні речовини.